BF workshop  

Super odpoledne je za námi. Děkujeme Marcy a všem zúčastněným, že k nám do obchůdku dorazili a nadšeně vyráběli. Společnými silami jsme to nakonec všichni zvládli a byla to opravdu zábava. A především, ty sandále za to stojí - jsou luxusní !!


Od farmářů na talíř

Od FARMÁŘŮ NA TALÍŘ byl název akce, které jsme se s obchůdkem účastnili dne 26.4.2023, proto jsme měli zavřeno :) Pozvání, které jsme obdrželi od MAS Stolové hory si nesmírně vážíme - děkujeme.

A naším velkým přáním je, aby se tento název propsal do naší každodenní reality - máme tady spoustu šikovných lidí, kteří svoje řemeslo dělají poctivě s láskou a nadšením, pojďme je podpořit a zkrátit cestu jídla. Nakupujme lokálně. Když známe konkrétního člověka který pro nás vyrobil jogurt, upekl chléb, nebo vypěstoval mrkev mnohem víc si celého produktu vážíme, vychutnáme si ho a neplytváme. Už to není anonymní položka na účtence ze supermarketu.

Níže máme pár odkazů na fotky a na články z vydařené akce.

https://honzabarton.pixellu.gallery/od-farm-na-talir/all

https://nachodsky.denik.cz/ctenar-reporter/varit-z-lokalnich-surovin-na-nachodsku-je-mozne-aneb-od-farmaru-na-talir-2023042.html

https://novinykraje.cz/kralovehradecky/2023/04/28/varit-z-lokalnich-surovin-na-nachodsku-neni-problem/Projekt SEBERTO

V týdnu 17.-23.4.2023 se konala úklidová akce, kterou jsme pořádali společně s organizací Skaut Náchod. Spolupráce byla perfektní, moc děkujeme a doufáme, že zvládneme více takových projektů :) .... ve dvou se to lépe táhne :) .... No a díky Vám všem ,,sběračům,, máme zase o trošku více energie tyto akce pořádat - DĚKUJEME :) 


Beseda na téma permakultura

Máme za sebou vydařenou besedu :) a jsme za to moc rády. Byl to krásně strávený čas, se získáním spousty informací a poznatků z praxe. Jelikož máme menší kapacitu prostor, byla místa hned obsazená, ale již nyní víme, že budeme na podzim besedu opakovat. Takže vy, kteří jste se nedostali, se můžete těšit :)


Výměna v nebalímeto 

Výměna se vydařila :) :) :) Chodili jste, nosili jste, odnášeli jste :) Zkrátka super.... Patří  vám za to velké DÍKY a obdiv, že jste si udělali čas (v dnešní době to není samozřejmostí). Doufáme, že pravidelností těchto akcí dokážeme, že se dá alespoň trošku vystoupit (každý náš krůček se počítá :)) ze zacykleného spotřebního života. Věci, které zde zbyly darujeme na potřebná místa. Sledujte nás, určitě dáme info, kde věci pomohly. A vám ještě jednou děkujeme.


Vánoční minijarmark

Druhou adventní neděli jsme prožili v klidu a v pohodě díky vám všem, kteří jste se za námi přišli podívat. Počasí bylo  venku procházkové, svítilo krásně sluníčko a bylo tepleji, tak vás to vytáhlo ven a cestou jste se stavovali  na svařáček a kus řeči. Odnášeli jste si i nějaký ten dáreček, co jste si koupili u našich lokálních kreativců ;) a hodně z vás si udělalo i klasický nákup do domácnosti přímo u nás :) Moc děkujeme, bylo to s vámi fajn.


Workshop přírodní kosmetiky

Náš první workshop v nebalímeto se vyvedl. Obchůdek provoněl přírodní kosmetikou a klidnou atmosférou, za to vám moc děkujeme. Vyrobili jsme si vlastní mýdla, deodoranty a balzámy na rty :) Byl to krásně strávený podvečer. Moc děkujeme a těšíme se na další takové akce.


Beseda Baččina špajza s Janou Vlkovou

Spoustu zajímavostí o jedlých květinách, způsobu uchovávání a jejich zpracování jsme se dozvěděli na naší besedě. Bylo to v komornější atmosféře, jelikož dost přihlášených zmohla podzimní viróza. Ale i tak se beseda pro zbytek přihlášených konala a byla fajn. Výměna oblečení a přebytků ze zahrádky

Sluníčko nám svítilo a den byl s vámi veselý :) Proběhlo dostatek výměn oblečení a zbytek oblečení jsme odvezly do azylového domu sv. Anna v Náchodě, kam jsme také přibalily zeleninu a ovoce, co jste donesli. Jste báječní a my vám za to děkujeme.